Hostina pro Ódina - rozšířené vydání

Hostina pro Ódina je komplexní ekonomická hra od Uwe Rosenberga a zároveň jeho zatím nejúspěšnější titul. Tentokrát se ocitneme mezi Vikingy. Hráči budou lovit, shromažďovat zásoby, zpracovávat je, stavět budovy a lodě, objevovat nová území a provádět nájezdy. To vše proto, aby získali co nejvíce vítězných bodů.

Rozšířené vydání obsahuje dvě malá rozšíření.

Herní doba

Herní doba
31-45 minut

Věk
10+

Počet hráčů

Počet hráčů
1-4

Jazyk

Jazyk
český

1 799 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
5.3.2024
Možnosti doručení
Kód: TLG0780
Hostina pro Ódina - rozšířené vydání
Hostina pro Ódina - rozšířené vydání
Novinka

Detailní popis produktu

Když se seveřané vydali na nájezd, říkalo se, že jdou na viking. Jejich skandinávští předkové však byli mnohem víc než jen piráti. Byli to objevitelé a zakladatelé států. Leif Eriksson byl údajně prvním Evropanem v Americe, a to dávno před Kolumbem. V oblasti, která je dnes známá jako Normandie, se vetřelcům neříkalo Vikingové, ale Normané. Jedním z nich je slavný Vilém Dobyvatel, který v roce 1066 vtrhl do Anglie. Podařilo se mu to, co se norskému králi nepodařilo jen o několik let dříve: dobýt anglický trůn. Důvodem, proč se z tehdejších lidí stali tak významní mořeplavci, byla hlavně neúrodná půda. Nemožnost uživit větší populaci jim nedávala mnoho jiných možností.

V této hře od legendárního designera Uwe Rosenberga budete podnikat nájezdy a objevovat nová území. Vyzkoušíte si také jejich každodenní činnosti: výrobu zboží, lov, shromažďování zásob a jejich zpracování, stavění budov a lodí, objevování nových území a provádění nájezdů. To vše, abyste dosáhli co nejlepšího postavení ve společnosti. Nakonec zvítězí hráč, jehož majetek má největší hodnotu.

Hostina pro Ódina je strategická hra s nepřeberným množstvím cest k vítězství, s řadou rizik vyvážených odměnou. Významnou část tvoří vaše deska hráče, která má neuvěřitelných 86 políček, které se snažíte zakrýt různými dílky. Stejně tak dlouhý dům a ostrovní kolonie mohou nabídnout významné odměny, ale vše má svou cenu.

Každý rok rozmísťujete dělníky na akční pole a následně se snažíte splnit požadavků své hostiny. Vikingy umísťujete na hlavní plán akcí s neuvěřitelnými 61 různými možnostmi na výběr. Akční pole jsou ve čtyř sloupcích a každý další sloupec si vyžádá více Vikingů. Přinese však o to silnější akci.

Na konci každého kola budete muset naplnit hodovní stůl jídlem. Budete mít také možnost položit cenné zelené a modré zboží na svou hráčskou desku. Snažíte se obklopit předtištěné ikony a získat tak odměnu při produkci. Navíc dokončené řádky a sloupce vám přinášejí větší příjem mincí.

Rozšířené vydání navíc nově obsahuje i obě malá rozšíření: Ostrovy a Sklizeň.

Minirozšíření Ostrovy přináší další ostrovy a více variability a možností do každé partie. Nové ostrovy navíc nabízí nový herní bonus.

Minirozšíření Sklizeň přináší proměnlivé možnosti sklizně pro každou partii hry, žetony surovin pro sklizeň, nové druhy zboží a také zrychlenou variantu hry na šest kol.

Hra obsahuje také rozsáhlý almanach popisující historický kontext některých herních prvků, které ve hře najdete. Najdete zde rejstřík osobností, předmětů a zvyklostí vikingů.

Hra je určena pro 1-4 hráče od 12 let.

Pravidla a herní materiál jsou v češtině.

Počty a velikosti karet:
237 ks 43x67 mm
 

 

Hra obsahuje:
1 velká deska akcí s akčními poli
4 domovské desky (pro každého hráče)
1 oválná zásobová deska na speciální dílky
1 malá zásobová deska na lodě
4 oboustranné desky objevů
1 oranžová osmistěnná kostka
1 modrá dvanáctistěnná kostka
2 pořadače k uložení dílku zboží
15 speciálních dílku
346 dílků zboží
190 karet povolání
47 červených karet zbraní
125 stříbrných mincí
2 díly k rozšírení desky akcí
1 velký přehled kola
3 destičky budovy „kůlna“
3 destičky budovy „kamenný dům“
5 destiček budovy „dlouhý dům“
8 horských pásů
32 destiček lodí
32× dřevo, 24× kámen, 40× ruda
48 dřevěných figurek Vikingů
1 hnědý los pro začínajícího hráče
1 bílá kostka pro počítání kol
12 plastových sáčků
1 příloha
1 almanach
1 pravidla hry

Pravidla ke stažení zde.

Kategorie: Deskové hry
Herní doba (minut): 91-120
Jazyk hry: český
Jazyk pravidel: český
Minimální počet hráčů: 1
Maximální počet hráčů: 4
Minimální věk: 12
Náročnost (1-5): 3,9
Rok vydání: 2016
Typ hry: Strategická
Hmotnost: 3,2 kg

Dojmy z hraní

Hraní hry

Představení hry v angličtině

Představení hry v angličtině

Videonávod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: