Jak vybrat kravatu na svatbu

Možná se vám stejně jako nám blíží svatební den | PS: my ho máme už 19.9.2020 | A také přemýšlíte o tom, jakou kravatu zvolit pro ženicha, aby co nejvíce ladil s nevěstou. Stejně tak však musí kravata ladit ke košili a obleku, který si ženich pro svatební den zvolí.

svatba1

 

Sladěnost nevěsty a ženicha

Základem pro výběr kravaty jsou vybrané svatební šaty pro nevěstu. Pokud má nevěsta bílé šaty, nejvhodnější kravatou pro ženicha je bílá kravata. V případě, že má nevěsta šaty v určité barvě, měl by i ženich zvolit kravatu, která je ve stejné nebo podobné barvě. Důležité je také myslet na to, že pokud má nevěsta šaty s nějakou dekorací, měl by mít ženich kravatu s podobným vzorem.

 

Chyby při výběru kravaty na svatbu

Velkou chybou, hlavně v Česku, je ladění ženicha do barev svatební tabule a výzdoby. Ženich musí ladit s nevěstou a ne s výzdobou, dekoracemi a ubrousky. Důležité je se také vyvarovat takovým vzorům kravat, u kterých se objevují diagonální (úhlopříčné) pruhy. Takovýto typ kravat je spíše pracovní, určený třeba pro obchodní jednání.

 

Naše doporučení

Určitě doporučujeme volit bílou kravatu nebo světlou kravatu. Vždy ale záleží na tom, jaké šaty má nevěsta. Podle toho je nutné si kravatu vybírat. Vhodná je také kombinace kravaty, kapesníčku a manžetových knoflíčků. Takové sady najdete u nás - dárkové sady. Díky nim krásně doplníte celkovou eleganci ženicha.