7 tipů, jak vybrat kravatu

Každý muž chce jistě vypadat elegantně a sebejistě. Je jasné, že si zvolí doplňky, které se líbí právě jemu. Když jde o správný výběr kravaty, nemusí to být vždy tak jednoduché.

Proto vám přinášíme 7 tipů, jak si vybrat tu správnou kravatu. Stačí si jen zapamatovat následující:

1. Délka a šířka kravaty

První, co je důležité vědět, je vhodná délka kravaty. Ideální délka je 130 - 150 cm. Pro vyšší muže je vhodnější delší kravata. U správně uvázané kravaty se její špička dotýká spony na opasku. Toho docílíme tak, že při vázání bude užší konec kravaty sahat k 1. knoflíku u košile nad páskem.

Co se týče šířky kravaty, vybíráme kravaty s šířkou 8 - 9 cm. Jedná se o rozměr, který nikdy nevyjde z módy. Vždy bude uvázaná kravata vypadat luxusně.

délkakravaty

 

2. Kontrola kvality

Při nákupu kravaty přes internetový obchod si ihned po jejím dodání zkontrolujte, zda kravata nemá jakékoliv výrobní vady - volné nitě, fleky, jinou barevnost, rozmazání atd. Zodpovědný výrobce a prodejce tuto činnost provede ještě před odesláním zboží zákazníkovi.

 

3. Materiál, z kterého je kravata vyrobena

Můžete se setkat s více druhy materiálů, z kterých jsou kravaty vyrobeny. My však doporučujeme vybírat si kravaty pouze z hedvábí. Taková kravata je mnohem kvalitnější a vypadá luxusněji než kravata polyesterová.

 

4. Obrázky na kravatě

Vybírejte si kravaty výhradně bez různých obrázků a karikatur. Tyto modely jsou vhodné jen na tzv. neformální příležitosti, jako je například oslava narozenin nebo setkání s rodinou.

Rádi vám místo nich doporučíme kašmírové kravaty. Mají vzor, který zaujme každého a působí velmi luxusně. Jsou tedy vhodné i na formální příležitosti.

 

5. Kravata na pracovní pohovor nebo obchodní jednání

Pro každého muže, který jde na pracovní pohovor nebo ho čeká obchodní jednání, je správný výběr kravaty velmi důležitý. Pokud je to možné, doporučujeme zkombinovat tmavě zbarvenou košili s lehce tónovanou kravatou ve stejně barevném nebo velmi podobném odstínu.

 

6. Nevhodné kombinace

Největší chybou v oblékání gentlemanů je spojení vzorované košile s kravatou se vzorem. Pokud se rozhodnete pro vzorovanou košili, nejlepší volbou je tedy jednobarevná kravataZa velmi nevhodné se také považuje nosit pruhovanou košili společně s pruhovanou kravatou.

 

7. Výběr kravaty podle tvaru obličeje

Věděli jste, že i tvar vašeho obličeje ovlivňuje výběr kravaty? Ano, zní to podivně. Pokud máte silný a hranatý obličej, tak se k vám nejvíce hodí pruhované kravaty. Jestliže máte kulatý tvar obličeje, jsou pro vás vhodné tečkované a kašmírové kravaty. Jednobarevné kravaty jsou vhodné pro všechny tvary a typy obličejů.

Doporučujeme také náš článek Jak vybrat kravatu na svatbu.